Jeśli masz w domu elementy drewna to nigdy nie używaj światła zimnego,odbiera kolor i daje drewnu nienaturalny odcień.
Jeśli w połączeniu z drewnem masz białe i inne zimne odcienie nie używaj światła ciepłego,ponieważ żółta barwa zmieni kolorystykę wnętrza. W takich nowoczesnych wnętrzach z dodatkiem drewna najlepiej użyć barwy neutralnej tu też jest ważna jakość oświetlenia i współczynnik oddawania barw CRI.
Jeśli masz betonowe wykończenia,czarny,biały,szary w nowoczesnym minimalistycznym wnętrzu możesz sobie pozwolić na pięknie uwydatniającą te kolory barwę zimną 6000k.
I tu odczarowując opinie o tej barwie: Jeśli jest to oświetlenie dobrej jakości nie ma żadnych błękitnych i innych odcieni,jest po prostu białe czyste światło. Ta opinia ciągnie się za barwą zimną od czasu fatalnych żarówek energooszczędnych oraz tanich zamienników Led. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem światła cieplejszego w takich wnętrzach użyj barwy dziennej 4000-4500k.
Ciepła barwa 3000k jest barwą zwaną przeze mnie „leniwą” czyli świetną dla osób które mają problem z relaksem i zasypianiem.
Jednak dostosowana do wystroju wnętrza odnajdzie się tylko w pomieszczeniach o ciepłych pomarańczowo,beżowo i żółtych barwach. Odcienie brązu lubią się z barwą ciepłą. Jest też fajnym rozwiązaniem w przytulnych restauracjach gdzie mamy lampy nad stolikiem. Jest również niezastąpiona przy czerwonych ceglanych ścianach w starym stylu a nowej odsłonie.
A jakie Ty preferujesz kolory i barwy światła?
Dodaj komentarz